drukuj

Arkady Kupieckie Toruń ma nowe centrum handlowe

Arkady Kupieckie Toruń ma nowe centrum handlowe

Na zdjęciu Katarzyna Nagórnewicz z Centrum Handlowego Arkady Kupieckie Toruń

W Arkadach Kupieckich Toruń otwartych sklepów jest na razie kilka. Ale docelowo będzie ich kilkadziesiąt. Centrum handlowe jest już otwarte.
Na handlowej mapie Torunia pojawiło się kolejne centrum handlowe. Arkady Kupieckie mają być jednak inne niż wielkie galerie, czym będą się różnić?
Informacje o powstaniu nowego centrum pojawiły się w zeszłym roku, przez ten czas obiekt był remontowany. Robić było co, bo mowa o XIX-wiecznym forcie. Efekt za to imponujący i wpisujący się w konwencje rewitalizacji obiektów zabytkowych. Ten przy Szosie Okrężnej 3 (czyli na przeciwko CH Plaza) zyskał nie tylko nowy blask, ale i funkcje. - Większość sklepów w naszym obiekcie to niewielkie powierzchnie, lokalni przedsiębiorcy i dostawcy- mówi Katarzyna Nagórnewicz, kierownik sprzedaży Arkad Kupieckich. - Nie znajdą u nas państwo sieciówek i dużych sklepów, duże są tylko sklepy meblowe, ale w sensie powierzchni, ponieważ ich ekspozycja tego wymaga. Mimo, że klienci skrupulatnie przemierzają kolejne poziomy i z ciekawością zwiedzają obiekt, jego przemierzanie nie jest tak męczące jak w przypadku sklepów wielkonawierzchniowych. Tu mamy dużo sklepów o mniejszej powierzchni, dzięki czemu zakupy zajmują mniej czasu.

Lokalna inwestycja
To, co odróżnia ten obiekt od innych dużych centrów to inwestor, za Arkadami Kupieckimi nie stoi zagraniczny kapitał, właścicielem jest torunianin.
Całość to około tysiąc sześćset metrów kwadratowych zlokalizowanych na dwóch kondygnacjach. Zakupy we wnętrzach toruńskiego Fortu IX mają być również przyjemnością samą w sobie. - Pierwsi klienci są zadowoleni z możliwości zobaczenia historycznych wnętrz. Obiekt jest połączeniem zabytkowych przestrzeni z nowoczesną, ale stylową aranżacją - dodaje Katarzyna Nagórnewicz.
Łącznie obiekt ma posiadać dziewięćdziesiąt różnych sklepów i punktów usługowych.
Tendecje do ożywiania historycznych obiektów są coraz częstsze i możemy je obserwować w wielu dużych miastach, najbardziej spektakularny przykład to Manufaktura w Łodzi, ale w Toruniu również mamy przykłady podobnych inicjatyw, centra w zabytkowych przestrzeniach funkcjonują m.in. przy Lelewela (CH Bumar), czy przy Dąbrowskigo (CH) Twierdza.
Mimo, że do wynajęcia zostały zaledwie trzy pomieszczenia, wielu właścicieli swoje punkty dopiero przygotowuje do otwarcia. Arkady Kupieckie mają być atrakcyjne zarówno dla klientów, jak i dzierżawców, ceny i niskie koszty eksploatacyjne podobno kuszące. Arkady Kupieckie czynne są od ostatniej niedzieli, 29 lipca.
Akrady Kupieckie Toruń sąsiadują z Toruń Plaza, największym centrum handlowym w Toruniu, które jednak nie jest w całości wynajęte.Zdjęcia

  • Arkady Kupieckie Toruń ma nowe centrum handlowe
Żaneta
Autor:Żaneta

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać