drukuj

Biblista z Indii poprowadzi rekolekcje w Toruniu

o. Jose Maniparampil

o. Jose Maniparampil

Fot. Krzysztof.D.Ryba

Ojciec Jose Maniparampil, doktor teologii i autor wielu książek poprowadzi 28-30 maja rekolekcje pod tytułem „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem”

Ojciec Jose Antonio Maniparampil jest księdzem katolickim z Diecezji Irinjalakuda. Został wyświęcony w 1989. Posiada doktorat z teologii biblijnej z Papieskiego Instytutu św. Piotra. Obecnie jest profesorem biblistyki w Tejas Vidyapeetha, prowadzi seminarium z teologii kontekstualnej i misyjnej.

O. Jose głosił już w tym roku rekolekcje w Polsce na przełomie kwietnia i maja. 28-30.04 był obecny w Chojnicach prowadząc „Rekolekcje ze Słowem Bożym” (źródło: http://chojniceodnowa.blogspot.com). Natomiast 1-3.05 prowadził ,,Rekolekcje o Mocy Słowa Boga w życiu człowieka" w Dźwirzynie nad morzem, z którego relacje można obejrzeć na stronie organizatora (http://www.rekolekcje.strefa.pl/index.html).

Jako profesor biblistyki pracował w Papieskim Seminarium św. Piotra, Bangalore i Ephrem Theological College w Indiach, a także Salvatoriańskim Instytucie Filozofii i Teologii w Morogoro w Tanzanii w Afryce wschodniej. Prowadzi różne kursy duchowości biblijnej w Indyjskim Instytucie Duchowości w Bangalore oraz Dhyanasadhana w Mysore, Ryshivana w Mangalore.

O. Jose głosi rekolekcje i konferencje dla księży, sióstr zakonnych oraz dla świeckich w Indiach i za granicą, m.in. w Ulm i Berlinie w Niemczech (2008, 2009), Paryżu i Annecy we Francji (2007, 2009), Valladolid w Hiszpanii (2007), Wiedniu w Austrii (2007, 2008) i w prawie wszystkich stanach Indii. Prowadził seminarium Międzynarodowe Młodzieży Jezusa we Włoszech (2007). Napisał 7 książek po angielsku i 45 książek w języku Malayalam. Część z nich to literatura i podręczniki dużych seminariów.

Jest on też dyrektorem i założycielem Biblia Publications, wydawnictw promujących książki biblijne, eklezjologiczne i o duchowości (www.biblia.in). Wziął udział w filmie "Nurunguvettangal" ('klejnoty światła'), wybranym na Festiwal Filmowy w Niepokalanowie.

W Toruniu o. Jose poprowadzi rekolekcje po raz pierwszy. Szersze informacje i zapisy są dostępne na stronie organizatora (http://www.poslanie.torun.pl/)

Zdjęcia

  • o. Jose Maniparampil
Informatyk-programista
Krzysztof.D.Ryba
Autor:Krzysztof.D.Ryba

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
Krzysztof.D.Ryba
Krzysztof.D.Ryba pt., 2011-05-27 09:19

Zmiana sali na:

AULA WYŻSZEJ SZKOŁY FILOLOGII HEBRAJSKIEJ,
UL. POZNAŃSKA 49, 87-100 TORUŃ

(PRZY OO. FRANCISZKANACH)