drukuj

Cmentarz dla zwierząt w Toruniu - zdjęcia

Ile kosztuje miejsce na cmentarzu dla zwierząt? Od 100 do 250 zł

Fot. Teraz Toruń

Torunianom cmentarz do zwierząt bardzo się spodobał. Bardzo chętnie chowają tutaj psy, koty, kanarki i inne zwierzątka.

W Toruniu cmentarz dla zwierząt zwany grzebowiskiem istnieje od 2008 roku. To pierwsze, i jak do tej pory jedyne takie miejsce w naszym mieście, cieszy się zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta. Skorzystanie z usług profesjonalnego cmentarza daje nam możliwość pochowania przyjaciela w miejscu, które będziemy mogli odwiedzać.
Wcześniej, jeżeli chcieliśmy legalnie pochować psa, kota lub inne małe zwierzę to najbliższy taki cmentarz znajdował się w Mochlem pod Bydgoszczą. Toruńskie grzebowisko dla zwierząt jest usytuowane na ulicy Kociewskiej 36/38. Zarządza nim Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Toruniu. W zakres usługi proponowanej przez MPO wchodzi pochówek zwierzaka w kartoniku lub worku biodegradowalnym, ustawienie kamienia z tabliczką z imieniem pupila oraz opieka nad grobem przez dwa lata. Cena takiej usługi wraz z dwuletnim prawem do kwatery zależy od wielkości zwierzęcia. Za małe zwierzęta takie jak królik, świnka morska, chomik, kanarek lub rybka zapłacimy 100zł. Pochówek dużego zwierzęcia, psa lub kota, to wydatek 250zł. Po dwóch latach umowę można oczywiście przedłużyć. Dodatkowe opłaty, jakie ponosi właściciel chowanego zwierzaka to usługi na życzenie takie jak postawienie pomnika czy posadzenie wokół grobu kwiatów.
Dlaczego powinno się pochować pupila w ten sposób a nie np. zakopując go w ogródku? - Przede wszystkim grzebanie na łące lub w ogródku jest wykroczeniem. Taki pochówek jest groźny dla środowiska. Jeśli nie wiemy, dlaczego zwierzę padło do środowiska dostają się drobnoustroje, o których nie mamy pojęcia - wyjaśnia Andrzej Borowski z Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego w Toruniu. Istnieje również rozporządzenie Uni Europejskiej, które wyraźnie mówi, że zwłoki zwierzęce możemy zutylizować w spalarni lub zakopać w ziemi, ale tylko na przeznaczonym do tego grzebowisku dla zwierząt. Właśnie takim, jakie mamy w Toruniu.

Zdjęcia

  • Ile kosztuje miejsce na cmentarzu dla zwierząt? Od 100 do 250 zł
  • Ile kosztuje miejsce na cmentarzu dla zwierząt? Od 100 do 250 zł
  • Ile kosztuje miejsce na cmentarzu dla zwierząt? Od 100 do 250 zł
  • Ile kosztuje miejsce na cmentarzu dla zwierząt? Od 100 do 250 zł
"Teraz Toruń" - to najbardziej lubiany przez torunian tygodnik miejski. Wydawany w czwartki, w nakładzie 20 tysięcy egzemplarzy więcej »
Teraz Toruń
Autor:Teraz Toruńgg: GGtelefon: 510026810 - reklama

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać