drukuj

Jak zrobić sukienkę z worka na śmieci?

Warsztaty dla dzieci w kawiarni "Róże i Zen"

fot.sxc.hu

Fot. redakcja

W sobotę, 15 stycznia o godz. 14:00 w kafeterii Róże i Zen (ul. Podmurna 18), dzieci uczestniczące w warsztatach w ramach projektu „Lokalność-odpowiedzialność. Działania teatralne w przestrzeni miasta”, zaprezentują efekty swojej pracy podczas otwartego pokazu orkiestr: kuchennej i recyklingowej.

Będzie to okazja, aby zobaczyć, jak można pomysłowo wykorzystać przedmioty codziennego użytku. Dzieci pokażą, jak wydobyć dźwięki z rzeczy, które na co dzień znajdziemy w kuchni. Młodzi uczestnicy warsztatów zagrają m.in. na sprzętach kuchennych czy grzechotkach zrobionych z grochu. Dzieci podczas sobotniego pokazu pracy użyją też przedmiotów z materiałów recyklingowych. Usłyszymy dzięki temu muzykę wykonywaną za pomocą plastikowych kubków, worków na śmieci czy też foliowych reklamówek. Rzeczy te posłużą także do wykonania strojów, w których wystąpią warsztatowicze.

Pokaz odbędzie się w ramach projektu „Lokalność-odpowiedzialność. Działania teatralne w przestrzeni miasta”. Przedsięwzięcie jest finansowane ze środków Komisji Europejskiej i jest realizowane w ramach akcji 1.2 Programu „Młodzież w działaniu” (Inicjatywy Młodzieżowe). Projekt koresponduje z Europejskim Rokiem Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym. Warsztaty w ramach projektu odbywają się od początku października równolegle na Bydgoskim Przedmieściu oraz w Domu Rodzinnym na Wrzosach. Wspólny pokaz będzie okazją do wymiany doświadczeń, prezentacji dotychczasowych osiągnięć, a także kolejnym wydarzeniem integrującym dzieci z różnych dzielnic Torunia.

Dotychczas Stowarzyszenie, oprócz warsztatów, przeprowadziło happening
na Bydgoskim Przedmieściu, a także zorganizowało spotkania z zagranicznymi gośćmi
z Programu Socrates Erasmus, Mikołajki oraz wizytę w Teatrze Baj Pomorski na spektaklu „Słowik”.
Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych „tARTak” skupia animatorów teatralnych
ze środowiska studenckiego, którzy doświadczenie zdobywali na wielu warsztatach
i szkoleniach w kraju i za granicą, a także podczas własnych projektów m.in. Teatralnej Odnowy.
Więcej informacji na stronach: www.tartak.art.pl, www.blog.tartak.pl oraz pod adresem e-mail: stowarzyszenie.tartak@gmail.com.

Współpraca: za organizatorem

Zdjęcia

  • Warsztaty dla dzieci w kawiarni "Róże i Zen"
Moje Miasto Toruń, to serwis społecznościowy, który jednoczy mieszkańców Torunia. Piszemy o tym co nas boli, cieszy oraz dzielimy się więcej »
redakcja
Autor:redakcjagg: GG109330

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać