drukuj

Mikołajki Toruń - czyli mikołajkowe imprezy w Toruniu

Mikołajki Toruń - czyli mikołajkowe imprezy w Toruniu

Fot. Teraz Toruń

Mamy dla was specjalne przewodnik na Mikołajki w Toruniu.
Już za kilka dni Mikołajki, toruńskie instytucje kultury oraz centra handlowe przygotowały mnóstwo atrakcji nie tylko dla najmłodszych. Świętowanie zaczynamy już w weekend.

Twórczo w CSW
- Zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami i opiekunami na twórcze i porywające Mikołajki w CSW. W tym roku przyświecać nam będzie hasło Zrób to sam! Tym, co będzie się liczyć podczas większości mikołajkowych zabaw i warsztatów, będzie możliwość samodzielnego zrobienia zabawek, zakładek, bombek, broszek i wielu innych ciekawych przedmiotów. Miejscem tych działań stanie się cała przestrzeń CSW, gdzie będzie można twórczo pobawić się w wykonanie tych przeróżnych obiektów, a potem zabrać je ze sobą do domu - infomuje Aleksandra Moniołek z CSW.
W programie między innymi sztuka składania papieru, teatr, pokazy filmów i bajek, wielka gra oraz warsztaty. W Pokoju z Kuchnią Bronisława Fitak-Chodyna, uczestniczka programu „Mam Talent", nazywana przez dzieci „papierową czarodziejką", zaprezentuje, jak z jednej kartki papieru, odpowiednio poskładanej w harmonijkę, można stworzyć ponad 400 różnorodnych kompozycji.

Centrum Sztuki Współczesnej,
www.csw.torun.pl
3 grudnia , sobota, godz. 12.00 - 14.00
Wstęp wolny

Mikołajki Jazzowe

Dla miłośników jazzowych brzmień mikołajkowa niespodzianka od Dworu Artusa - koncert duetu Maciej Sikała & Leszek Dranicki. W programie dużo bluesa, jak zwykle najpiękniejsze ballady jazzowe oraz w tym przedświątecznym czasie także kolędy, polskie i amerykańskie w autorskim opracowaniu na głos, saksofony i gitarę. Jak zapewniają organizatorzy - intymna, kameralna atmosfera zapewniona.

Centrum Kultury Dwór Artusa,
www.artus.torun.pl
4 grudnia, niedziela, godz. 18.00
Bilety: 20 zł normalny, 15 zł ulgowy

Reni Jusis w Toruniu
Również w Mikołajki Stowarzyszenie Rodzina Inspiruje! zaprasza na niecodzienne spotkanie
z autorkami „Poradnika dla zielonych rodziców" - Reni Jusis i Magdą Targosz.
Książka jest zainspirowana cyklem Eko Mama w Dzień Dobry TVN, w którym Reni Jusis wraz z zaproszonymi gośćmi od wielu miesięcy przekonuje widzów do Eko-rodzicielstwa

Pokój z kuchnią, Centrum Sztuki Współczesnej
www.rodzinainspiruje.pl
6 grudnia, wtorek, godz. 17.00,
wstęp wolny

Dla małych kinomaniaków
Wspólne pisanie listów do Mikołaja, malowanie kartek świątecznych i tworzenie bajkowych ozdób to tylko niektóre z atrakcji czekających na najmłodszych widzów w kinach Cinema City. Widzów przywitają śnieg, renifery i Święty Mikołaj oraz roztańczony pingwin Mambo. Na małych gości czekają liczne atrakcje - gry, zabawy, konkursy i nagrody.

Cinema City
www.cinema-city.pl
3 i 4 grudnia, sobota, niedziela, godz. 11.00 - 17.00
6 grudnia, wtorek godz. 10.00-16.00

Mikołaje świata
Na terenie Centrum Handlowego Bielawy odbędzie się Zjazd Mikołajów Świata. Do centrum zawitają Santa Claus z USA, Sitnerklass z Holandii, Dziad Mróz z Rosji, czy Befana z Włoch.
- Będzie to znakomita okazja do poznania tradycji świątecznych panujących nawet w najbardziej odległych zakątkach świata. Przez cały weekend organizowane będą liczne zabawy, nie tylko dla najmłodszych. Nikt nie wyjdzie bez upominku - zapewniają organizatorzy.

CH Bielawy
www.bielawy-torun.pl
3 i 4 grudnia, sobota, niedziela

Zabawy na Zieleńcu
Podczas spotkania odbędą się liczne zabawy i gry z udziałem elfów i Świętego Mikołaja. Dzieci poskaczą na małym dmuchanym zamku i pomalują sobie buźki.

Pasaż Zieleniec
www.pasaz-zieleniec.pl
3 grudnia, sobota

Mikołajki Plaza Toruń
W programie m.in. pokazy rzeźbienia w lodzie, zdobienie mega bombek, fabryka Świętego Mikołaja, w której własnoręcznie będzie można stworzyć prezenty pod choinkę oraz wiele innych atrakcji.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Plaza
www.plaza-torun.pl
3 grudnia, sobota, godz. 12.00-18.00

Zdjęcia

  • Mikołajki Toruń - czyli mikołajkowe imprezy w Toruniu
"Teraz Toruń" - to najbardziej lubiany przez torunian tygodnik miejski. Wydawany w czwartki, w nakładzie 20 tysięcy egzemplarzy więcej »
Teraz Toruń
Autor:Teraz Toruńgg: GGtelefon: 510026810 - reklama

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać