drukuj

MZK Toruń. Zmiany w rozkładach jazdy tramwajów i autobusów

MZK Toruń. Zmiany w rozkładach jazdy tramwajów i autobusów

Fot. Sixsixsix

Największe zmiany w rozkładzie jazdy MZK w Toruniu w nowym roku dotyczą kursowania tramwajów. Ich trasy zostały wydłużone a częstotliwość odjazdu ma wynosić mniej niż 8 minut.

Według nowego systemu komunikacji, tramwaje linii nr 1 kursujące z pętli na os. Na Skarpie dojeżdżać będą do ulicy Reja (dotychczasowo linia 1R), a tramwaje linii nr 4 kursować będą do pętli przy Motoarenie (obecnie kończą bieg przy ul. Reja). "Jedynka" kursować będzie z częstotliwością co 10 minut przez większą część dnia, do 7,5 minuty w godzinach największego zapotrzebowania na przewozy, natomiast w godzinach wieczornych i w dni wolne co 15 minut.

Tramwaje linii nr 2 i 4 na wspólnym odcinku trasy, tj. od pętli przy Motoarenie do ul. Wschodniej, kursować będą przemiennie, z częstotliwością co 15 minut w szczycie przewozowym, co 20 minut poza szczytem i co 30 minut w godzinach wieczornych i w dni wolne. Dzięki temu tramwaje kursować będą na w/w odcinku co 7,5 minuty w szczycie, co 10 minut poza szczytem i co 15 minut w godzinach wieczornych i dniach wolnych.

Tramwaje linii nr 2 i 3 kursować będą na dotychczasowych trasach. Tramwaj linii nr 3 kursować będzie od godziny 5.00 do 16.00, a nie tylko w szczycie przewozowym.

Na trasie linii nr 1 zostaną wprowadzone zmiany w lokalizacjach przystanków. Już w grudniu br. uruchomiony zostanie przystanek "Gołębia" na ul. Lubickiej w kierunku centrum. Będzie na nim peron, który ułatwi pasażerom wsiadanie. Bezpieczeństwo zapewni nowa sygnalizacja świetlna. Jednocześnie zlikwidowany zostanie przystanek przy ul. Waryńskiego. Zmiana organizacji przystanków, połączona z nową sygnalizacją świetlną, skróci czas przejazdów tramwajów na odcinku z osiedla Na Skarpie do centrum.

Kolejną nowością będzie, planowane na 3 stycznia 2011 r., uruchomienie dodatkowego kursu autobusowej linii L, z pętli na Osiedlu Nad Strugą do pętli Rubinkowo II, o godzinie 7.17. Dotychczasowy kurs z godziny 7.20 został przesunięty na godzinę 7.25.

Współpraca: za um.torun.pl i mzk.torun.pl

Zdjęcia

  • MZK Toruń. Zmiany w rozkładach jazdy tramwajów i autobusów
Moje Miasto Toruń, to serwis społecznościowy, który jednoczy mieszkańców Torunia. Piszemy o tym co nas boli, cieszy oraz dzielimy się więcej »
redakcja
Autor:redakcjagg: GG109330

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać