drukuj

Obraz z kamery na most Toruń

Korek na moście w TV Toruń

Chcesz sprawdzić aktualny stopień "zakorkowania” okolicy mostu? Zajrzyj na stronę toruńskiej kablówki

Fot. redakcja

Korki w okolicach mostu są już legendarne. - Nic dziwnego, stojąc w nich można dostać szału - żali się nam Jan Jaworek, jeden z toruńskich kierowców. - Akurat pracuję po lewej stronie Wisły, więc dobrze wiem, o czym mówię. Tylko, kiedy jadę na nockę jest spokój i nie muszę się denerwować.

Pod tym linkiem zobaczysz obraz z kamery

 

Taka kamera to sposób dla tych, którzy nie muszą jechać przez most akurat w tej chwili. Mogą sprawdzić czy jest korek, a jeżeli tak, to wybrać się później. Dla tych, którzy muszą jechać, kamera oczywiście nic nie daje. Bo korka na moście w Toruniu nie da się ominąć, drugiego mostu nie ma.

Na jednym z wieżowców przy ulicy Kraszewskiego pojawiła się kamera, która bacznie śledzi ruch przy wjeździe na pechowy most. Chcesz sprawdzić aktualny stopień "zakorkowania” jego okolicy? Wystarczy mieć komputer z dostępem do sieci internetowej i zerknąć na stronę toruńskiej kablówki.

- Jestem przekonany, że kamera jest faktycznie potrzebna - podkreśla Jerzy Żółkiewicz, prezes Młodzieżowej Spółdzielni Mieszkaniowej. - Kto będzie się wybierał towarzysko na ryby czy grzyby i zobaczy zakorkowany most, nie będzie go dodatkowo zapychał. Pomyśli: poczekam, mogę jechać za pół godziny.

- Chcemy pomóc - podkreśla Jerzy Muchewicz, dyrektor TVK Toruń. - Relacja na żywo może być przydatna także dla służb bezpieczeństwa. Ale to nie był nasz główny cel. Obraz jest dostępny 24 godziny na dobę z dowolnego miejsca. Dla wszystkich zainteresowanych.

Zdjęcia

  • Korek na moście w TV Toruń

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
anemon
anemon śr., 2010-11-10 08:00

trzeci pas na moście

Zmiana organizacji ruchu na moście (czyt. wprowadzenie trzeciego pasa ruchu) miała usprawnić przeprawę przez most.
Mało być więc lepeiej a wyszło jak zwykle:)
Pracuję na starówce a mieszkam po lewej stronie Wisły więc codziennie przez most jeżdżę (a właściwie stoję).
Obecnie wyjeżdżam z domu 10 minut wcześniej niż przezd zmianą ale w pracy wcale nie jestem wcześniej a zdarza się że nawet później.