drukuj

Zobacz, jak będzie wyglądać toruński most (animacja)

Tagi:
Zobacz, jak będzie wyglądać toruński most (animacja)

Fot. raicha

Toruńską przeprawę pokonamy dopiero w 2013 r. Już teraz możemy się jednak wybrać w wirtualną podróż mostem. Projektanci zaprezentowali animację trasy mostowej.

Miejski Zarząd Dróg, który koordynuje tę inwestycję, opublikował na stronie mostowej - most.torun.pl - animację komputerową prezentującą nową przeprawę. Wirtualna podróż zaczyna się na węźle "Łódzka” - na wysokości ul. Lipnowskiej. Możemy prześledzić całą trasę mostową od ul. Łódzkiej do pl. Daszyńskiego, której budowa ruszy być może wiosną 2010 r. i zakończy się po trzech latach. Jak dotąd można było oglądać na kilku wizualizacjach udostępnionych przez projektantów.

Przypomnijmy: trasa będzie liczyć 4,1 km. Długość stalowej przeprawy z podwieszanym pomostem i jedną podporą w nurcie rzeki wyniesie 540 m (dwa przęsła po 270 m), a szerokość - 30 m. Estakady dojazdowe do przeprawy osiągną długość ok. 1,5 km. Na trasie powstaną dwie dwupasmowe jezdnie. Znajdą się także drogi dla rowerzystów, zatoki autobusowe, chodniki, oświetlenie i odwodnienie.

Podczas pierwszego etapu budowy trasy wschodniej powstaną dwa węzły drogowe - "Łódzka” oraz "Lubicka”. Pierwszy będzie układem jednopoziomowym. Na skrzyżowaniu powstanie rondo. Natomiast drugi będzie układem trzypoziomowym. W jego skład wejdzie projektowany tunel pod pl. Daszyńskiego oraz estakada łącząca Szosę Lubicką z ul. Żółkiewskiego.

 

<a href="http://most.torun.pl/index.php?lang=_pl&m=page&pg_id=95">Zobacz mostową animację</a>

Zdjęcia

  • Zobacz, jak będzie wyglądać toruński most (animacja)
raicha
Autor:raicha

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać