drukuj

Warsztaty aktorskie. Prowadzenie: Błażej Peszek

Błażej Peszek
Data wydarzenia
22 lutego 2014, godz. 10:00 - 23 lutego 2014, godz. 15:00
Miejsce
Bilet
150 zł

Adresaci:
Wszyscy zainteresowani poszerzaniem swoich umiejętności aktorskich, w szczególności tancerze i ludzie pracujący ciałem

Prowadzący:
BŁAŻEJ PESZEK – aktor; dwadzieścia lat na scenie zawodowej, obecnie w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć aktorskich w prywatnym studio aktorskim i prywatnym liceum o profilu artystycznym. Obecnie wykłada w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, prowadzi kilkugodzinne i wielodniowe warsztaty z grupami polskimi, włoskimi, brytyjskimi. Dwukrotnie prowadził kilkutygodniowe warsztaty w Tokio.

Cena: 150 zł

Warsztaty obejmują 12 godz. dydaktycznych.

Termin zgłoszeń: 31 stycznia 2014r.

Zajęcia będą odbywały się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu, ul. Szpitalna 8, według harmonogramu:

sobota, 22 lutego 2014 r. w godz. 10.00-13.00 i 15.00-17.00
niedziela, 23 lutego 2014r. w godz. 10.00-15.00 (z przerwą)

Zgłoszenia przyjmuje i informacji udziela Marta Zawadzka:
e-mail: marta.zawadzka@woak.torun.pl
tel./fax: 56 652 27 55, 56 652 20 27,
Tel. Kom. 604 577 176.

Ocalić w sobie resztki człeka,
nie wspominając już o dziecięciu!

Im więcej uwolnimy w sobie podstawowych, spontanicznych (otwartych), intuicyjnych, pierwotnych (w istotnym tego słowa znaczeniu) czystych emocji i odruchów, tym stajemy się skuteczniejsi w działaniu, postępowaniu (nie tylko zresztą) scenicznym.

Wielu namawia mnie do asertywności, problem w tym, że nie leży to w mojej naturze. Zapewne przydałaby się tu jakaś równowaga i pewnie wielu ma rację, ale za to raczej jestem lubiany.

Myślę, że powinniśmy pracować nad uszanowaniem partnera – w każdym jego wcieleniu.
Co to SZACUNEK w dzisiejszych czasach?
Studenci zapytali mnie kiedyś, co noszę na ręce.
- zegarek binarny – odpowiedziałem.
Ile razy zdarza się nam zerknąć na zegarek i po paru sekundach stwierdzić, że nadal nie wiemy, która godzina...? Mój zegarek wymaga ode mnie koncentracji. Muszę poświęcić mu, co najmniej pięć sekund, żeby odczytać aktualny czas (na nim nie ma klasycznych cyfr czy wskazówek – natomiast zapala się szereg diod w odpowiedniej konfiguracji, z której jestem w stanie odczytać godzinę). Jednym słowem nawet poznanie obecnego czasu, wymaga czasu! Ja traktuję mój zegarek poważnie, poświęcam mu trochę uwagi, po prostu Go szanuję. Dochodzi do dialogu, ja zwracam Nań uwagę,
On odpowiada mi na „zadane mu pytanie".

DIALOG! To coś, co nam, na co dzień umyka. Dialog to kontakt również fizyczny, porozumienie, wymiana zdań.
ZDARZENIE. Do takich zdarzeń staram się prowadzić w trakcie moich treningów. Krótko mówiąc, mój plan zajęć polega na jego braku. Staram się traktować indywidualnie każdą spotkaną grupę – czy też każdego jej członka z osobna. Nie realizuję z góry założonego konspektu. Czerpiąc doświadczenie z prowadzonych od lat warsztatów, próbuję wkroczyć w TRZECI WYMIAR. Jest nim SPOTKANIE człowieka, aktora z kreowanym przez niego bohaterem. Człowiek użycza postaci swych emocji, odruchów, fizjologii, fizyczności, skrytych pragnień, lęków, kompleksów, swojej intymności. Im bardziej jest w tym szczery, czy może uczciwy, tym jego bohater jest żywszy – z krwi i kości, a nie tyko ze spekulacji i pomysłu na... Dajmy się opętać jego sprawie, jego miłości i nienawiści, lękowi lub szczęściu.

TRENING polega na uruchomieniu podstawowych zadań aktorskich. Marzę, żeby był to powrót do NASZEJ OSOBOWOŚCI, bez maski, za którą może i czujemy się bezpieczniej, ale jesteśmy w niej osamotnieni.

W treningu poznaj siebie i zaakceptuj!

BŁAŻEJ PESZEK 

Zdjęcia

  • Błażej Peszek
kasiaakaa
Autor:kasiaakaa

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać